بارانداز طباطبایی ( فرحزاد ، کویر مصر ) ؛ پابرهنه شوید و سر به هوا

یادگاری مهمان‌‌های بارانداز


دیدگاه و تجربه مسافرت خود را در دفتر یادبود بنویسید...


حاجيان

درفروردین امسال درروستای فرحزاد درمهمانسرای بارانداز میهمان آقای طباطبایی بودیم خانواده ایشان بسیار باصفا بودند بسیارخوش گذشت
باتشکراز همه آنها

میترا

من میترا هستم.چند بار فرحزاد اومدم خیلی خیلی دلم برای اونجا تنگ شده.خونه آقای طباطبایی واسمونن کویرش که بیش تر از همه چی دلم براش تنگ شده یه حس غربت عجیبی توش هست…
امروز که به این سایت سر زدم.خیلی گریه کردم
آخه فعلا خیلی از مصر دورم.
اما امیدوارم خیلی زود بتونم بیام 🙂

مهناز زکی پور

با سلام خدمت خانواده محترم طباطبائی
من و همسرم به همراه دخترم آنیتا و پسر کوچکم آراد دیداری از روستای قشنگ مصر داشتیم چند روزی دور از هیاهوی شهر ، در سکوت شب ستاره های کویر را چیدیم و زیباترین ها را دیدیم خوشحالم از اینکه با خانواده محترمتان آشنا شدم خانواده ای که در کنار هم و دوش به دوش هم زحمت می کشند تا مسافران بهترین لحظات را بگذرانند دست حق یارتان سالی پرباری داشته باشید و متشکرم

عباس

من خیلی دوست دارم که به روستای مصر وکویر ها ومناطق همجوار آن مثل جندق وچوپانان سفر کنم .
هر چند که خود بچه کویر م .ولی عشقی عجیب به این روستا دارم .فقط می خواستم اگه ممکنه مسیر های سفر به این منطقه را از جهات مختلف با نقشه از بیرجند یا یزد ویا کرمان واصفهان قرار بدهید .تا راحت تر بشود به این منطقه سفر کرد .
موفق باشید

مهدي زرچين

سلام سید و خانواده محترم
دلم برای کویر و اون خونه پر از صمیمیت فرحزاد تنگ تنگ شده بود،دستم کوتاه بود گفتم بیام به سایتتون یه سری بزنم.
دست ما کوتاه و خرما بر نخیل
بی تردید کشف کویر مرکزی ایران و فرحزاد و مصر و زیبایی هاش یکی از بزرگترین حادثه های زندگی من بوده و هر جا که باشم،ازینکه فلات ایران دارای چنین اقلیم پر از شگفتی یی هست با افتخار یاد خواهم کرد.ایشالله بازم ببینیمتون.به هیمن زودی زود!

ح. ر

سلام
بی تردید گشت وگذار در روستاهای ایران از خوشترین کارهای آدمیست . دعوتید به دیدار از دزک روستایی در دل کوهستانهای بلندابلند بختیاری.

رضا آل محمد

سلام به همه دوستداران سکوت و آرامش و خنکای لا بلای شنهای روان و آسمان پرتر از پر ستاره و سلام به سید خوشروی مهماننواز طباطبایی
آخرین باری که مصر رفته بودم و در واقع همان مزرعه پایین یا فرحزاد ، تابستان سال ۶۱ بود و از قضا با خود سید که دوست دیرین من است و همیشه از محبت او برخوردار بوده ام و هستم و یاری دیگر محمد باقر نام که او را باقری صدا میزدیم که یادگار سالهای با هم بودن در اصفهان است.
واین باز همین چند روز پیش ، سوم فروردین ۸۹ ، با خانواده و خواهر و خواهرزادگان از جندق راهی مصر شدیم و دمی در امیر آباد ایستادیم. یادگار مرحوم حاج میرزا علی اصغر عامری که چاهی نیمه عمیق در آنجا زد و مزرعه را بنام تنها فرزندش امیر تیمور ، امیر آباد نامید. من بیاد دوران کودکی افتادم که بهمراه مرحوم ابوی ( آقای مدیر) و باتفاق ریاست آموزش و پرورش شهرستان نایین جهت بازدید از مدرسه ابتدایی مصر عازم بودیم و در امیر آباد توقف کردیم و سر و صورت را با آب خنک چاه صفایی دادیم و بعد راهی مصر و بازدید مدرسه و دیدار با مرحوم سعادتی اولین معلم مدرسه مصر و مرحوم عامری و مرحوم حاج میرزا ابراهیم یغمایی و دیگر اقوام و دوستان.
شاید کسی فکر کند که این همه پرگویی برای چه؟ اما مگر میشود از مصر گفت و از بزرگانی که باعث آبادانی در دل کویر بودند یاد نکرد؟
از امیر آیاد راهی مصر شدیم و دیدن مصر بعد از سالها برای من جالب و یادآور خاطراتی بسیار.
جای خالی یکایک آنهایی که میشناختم و دلتنگی همراه با آن قطره اشکی بر گونه ام نشاند و فاتحه ای بر لب.
و آنگاه عازم فر حزاد شدیم و در فرحزاد با دگرگونی بزرگی روبرو شدم. برای من دگرگونی بود که گذشته آنجا را دیده بودم.
دست مریزاد سید که کار مردانه کرده است و چون سنگ زیرین آسیا بار بزرگی را بر دوش گرفته است که جدا از ایحاد کار و درآمد و ادامه دادن راه پیشینیان در عمران و آبادی ، تعالی فرهنگ را نیز نشانه گرفته است که جای بسی تقدیر دارد و آن خوشرویی و مهمان نوازیش بسی تشکر.
دست روی دست نگذارید و تا توانی باقیست بسوی جندق روانه شوید و آنجا را خوب ببینید و از اقامتگاه سنتی هد (مزرعه ای در جنوب شرقی جندق) دیدن کنید و مهر و محبت آقایان حیدری را با چای داغ و کماچ تازه تجربه کنید و سپس مصر را و فرحزاد را و آقای سید ما را ببینید و سلامی هم از ما به او برسانید و دریابید که چگونه بقول خودش پای شما را برهنه میکند و در شنها میدواند و در شب هنگام هم سر بهوایتان میکند در حیرت دیدار الماسهای بیشمار آسمان دل انگیز کویر.

سيد محمد صادق طباطبايي

سلام،
دست مریزاد سید!۲۱ سال است که تمام تعطیلات نوروز را در جندق میگذرانم اما هنوز خودم مصر را ندیده ام .نمیدانی چه لذتی دارد وقتی میبنی این روستای بی نام و نشان که در دریای بیکران کویر غرق شده بود امروز به خاطره ای ماندگار برای اهل دل مبدل شده وآفرین بر شما که نام مصر وجندق را این گونه بر سر زبان ها انداخته اید و صد افسوس که هنوز بسیاری از این رازهای شگفت انگیز کویر زیر پای کویرنشینان است و خود نمیدانند اگر شما کمر همت نمیبسشتید شاید مصر همچنان نامی بود در گنجینه واژگان نوستالژیک ما.درود بر شما دستتان را از راه دور به گرمی میفشارم و برایتان آرزوی موفقیت و پیشرفت در این حرکت فرهنگی مینمایم.
امیدوارم امسال پاهای من هم گرمای شنهای روان صحرا را حس کند.
به امید دیدار

محمد قدم خیر

سلام به همه دوستان
من ساکن تبریز هستم و قصد دارم اولین سفری که به کویر خواهم داشت به روستای مصر بروم.
سایت شما باعث شد تا بیشتر با آنجا آشنا شوم. آرزو دارم آسمان شب کویر را که تعریفش را خیلی شنیده ام با چشمان خودم و البته با تلسکوپم برای اولین بار ببینم.
موفق باشید

مهرداد

سلام به همگی .می خواستم تشکر کن .
من شما رو نمی شناسم ولی این وبلاگ با عث شد با روستای مصر اشنا شم و انجا برم .واقها زیبا بود چه شب با ارامشی. و خانه علی ابراهیم .
موفق باشید

سالار

خدا بود و دیگر هیچ…
الحمد لله رب العالمین..

رضا آل محمد

سلامی دوباره
یادم رفت در یاد داشت قبلی ، که از همه عزیزانی که با سید مهربان ما همکاری دارند تشکر کنم که پشتوانه خوشرویی سید هستند و بنیان مهمان نوازی او که به همت این عزیزان همه این امکانات برجاست.
دوستدار همگی رضا

نازنین

اقای یزدانی و محمدرضا خواستم تشکر کنم سفر بسیار خوب و خاطره انگیزی بود.و درود می فرستم به کسی که کویر را زنده نگه داشته و پذیرای ما بود.

مهران مافی

سفری به یاد ماندنی ، اولین سفرم به کویر به نظرم بهترین سفرم به اینجا بود .
ممنون از سید عزیز که به خوبی کویرو زنده نگه داشته و با گرما و صمیمیت فراوان میزبان ما بود .
عکسهایی از این منطقه گرفتم که می تونید در سایت من ببینید .
با تشکر فراوان.

زهره زاغري - فراهاني

به من بگو : نگو .
نمی گویم .
اما نگو نفهم .
که من نمی توانم نفهمم .
من می فهمم .
زبانم ناتوان از گفتن است – سپاسگزار همه زحمات شما

سیما

سلام
مرسی از اظهار نظرتون. مرسی از تشویقتون و تعریفتون .حتما سعی می کنم این توصیه که البته تازگی هم ندارد را جدی بگیرم!تصاویر زیبایی را ثبت کردید. من شهر یزد را به اندازه ی چهار سال دوران دانشجویی می شناسم. کویر ناگفته های زیادی دارد که می توان به زبان قلم نوشت. شما که از تبار کویرید،کاش اینقدر فاصله ی زمانی بین نوشته هایتان نمی ماند!!مطالب وبلاگم قرار بود رنگک دیگری داشته باشد،اما جور دیگر ورق خورد!از ایران خواهم نوشت،از عشق،آدمها و….اما اگر بگذارند.

محمد باقر اسفندیاری

Bad az 12 sal be dashte zibaie kavir Mesr baz gashtam,mesle hamishe sadeh va ziba boud.Ba tashakor az Aghaie Tabatabai va khanevadeh mohtarameshan be khater mehman navazie bi had o hasr ishan.Be omide didar albateh na bad az 12 sal.
Dr.Esfandiari

بهروز یردانی

سلام سید
مزاحم همیشگی هستم
ممنون و متشکرم بابت مهمانوازی شما از مهمانان و دوستان بنده
سرافراز باشید

محمد كرامتي

خواستم تشکر کنم از آقای طباطبایی و خانواده محترمشان از پذیرایی که از من و خانواده‌ام کردند و برای همه آنها سلامتی آرزومندم و امیدوارم که رشته های ترقی را روز به روز و هر روز بهتر از دیروز طی نمایند.
پسر خاله
محمد کرامتی

شهاب

ممنون از مهمان نوازی و همکاری شما برای تحقیقات زبان شناسی.
may God be always be with you


فرم ارسال دیدگاه و تجربه سفر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *