بارانداز طباطبایی ( فرحزاد ، کویر مصر ) ؛ پابرهنه شوید و سر به هوا

سوغاتی از بارانداز طباطبایی

فروشگاه صنایع‌دستی

سیدهاشم طباطبایی (پدر خانواده ما و مدیر باراندازها) یک خاطره معروف دارد که همیشه برای مهمانان خانه می‌گوید؛ او روزی از یک گردشگر اروپایی می‌پرسد که «اگر بخواهی از کویر ما چیزی به سوغات به کشور خود ببری، آن چیز چیست؟» آن گردشگر نیز در جواب می‌گوید که «مشتی از این ماسه‌ها، بهترین سوغات از این سرزمین خواهد بود.»

در فرهنگ ایرانی، خرید سوغات در سفر یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های آن به شمار می‌رود؛ لذتی هم برای خریدار سوغات و هم برای سوغات‌گیرنده. حالا اگر این سوغات بخشی از فرهنگ، تاریخ و هنرهای دستی مردمان یک سرزمین باشد، ارزش بیشتری پیدا می‌کند. هر کدام از صنایع‌دستی ایرانی رنگ و بوی منطقه خاص خود را دارد و منطقه کویری نیز ویژگی‌های خود را در هنرهای دستی مردمانش بازتابانده است.

ما در بارانداز دو، فروشگاهی ایجاد کرده‌ایم تا مهمانان‌مان بتوانند انواع سوغاتی ایرانی و کویری را تهیه کنند؛ صنایع‌دستی‌ای که توسط مردم محلی ساخته شده و به این وسیله بخشی از آنها، بویژه زنان، را وارد چرخه اشتغال کرده است. بنابراین خرید این هنرهای دستی، بیش از آنکه برای بارانداز نفع مالی داشته باشد، به توانمندسازی جامعه محلی کمک می‌کند.

شما در اینجا می‌توانید برخی از محصولات موجود در فروشگاه صنایع‌دستی بارانداز را ببینید و اطلاعات اجمالی درباره آنها کسب کنید.